MIGRAČNÉ INFORMAČNÉ CENTRUM IOM

Bezplatné poradenstvo a služby

Podcasty IOM Slovensko: rozhovory s ľuďmi z celého sveta

V sérii podcastov Aj my sme tu doma spoznáte viaceré krajiny sveta v rozhovoroch s ľuďmi, ktorí sa v nich narodili a neskôr sa rozhodli žiť na Slovensku.

Naši hostia vám predstavia Indiu, Nepál, Kazachstan, Severné Macedónsko a Ukrajinu a prezradia zaujímavosti o svojom domove, kultúre, zvykoch a tradíciách, sviatkoch alebo gastronómii. Dozviete sa aj aký zaujímavý predmet im pripomína ich rodnú krajinu.

Učiteľom stredných škôl sú určené odporúčania na sprievodné aktivity k podcastom a tipy, ako ich využiť pri globálnom vzdelávaní mladých ľudí. Zistíte ako predstaviť podcasty Aj my sme tu doma; ako s ich pomocou rozšíriť vedomosti o jednotlivých krajinách; ako viesť diskusiu o živote v týchto krajinách, o migrácii a o cudzincoch na Slovensku.

Podcasty vytvorila Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM), v spolupráci s Bilingválnym gymnáziom C. S. Lewisa v Bratislave a jeho študentmi, ktorí hosťom kladú zaujímavé otázky a sami zisťujú, čo vedia o ich krajine.

Podcasty IOM Slovensko: https://iomslovakia.podbean.com.

Podcasty nájdete aj v Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts a ďalších podcastových platformách.

Kontaktujte nás

Tel: 0850 211 478
(zvýhodnené číslo z územia SR)
+421 2 5263 0023
(volania zo zahraničia)

Konzultácie v ukrajinčine a ruštine
 Telegram/Signal:

+421 908 767 853 (voice calls only)

Email:

Otváracie hodiny

PON, UT, ŠTV: 9,00 - 12,00 a od 13,00 - 17,00
STR, PIA: ZATVORENÉ

Migračné informačné centrum IOM až do odvolania poskytuje svoje služby výlučne telefonicky a emailom. Osobné konzultácie sú poskytované len klientom, ktorí majú vopred dohodnuté konzultácie. 

ďalšie služby