MIGRAČNÉ INFORMAČNÉ CENTRUM IOM

Bezplatné poradenstvo a služby

Nachádzate sa tu: Home Podnikanie Základné informácie

Základné informácie

V nasledujúcich článkoch nájdete informácie pre občanov krajín mimo EÚ a občanov EÚ potrebné k začatiu podnikania v Slovenskej republike.

Podnikaním sa rozumie sústavná činnosť vykonávaná podnikateľom samostatne vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.

Podnikať možno buď ako fyzická osoba alebo ako právnická osoba.

Ak chce cudzinec podnikať na Slovensku, musí mať udelený alebo získať niektorý typ pobytu, ktorý ho oprávňuje podnikať. Nie každý typ pobytu umožňuje cudzincovi na Slovensku automaticky podnikať.

Regulované povolania sú profesie, ktorých vykonávanie je určitým spôsobom regulované zákonmi alebo administratívnymi nariadeniami a predpismi. Zvyčajne sa táto regulácia uskutočňuje prostredníctvom súkromných oprávnených inštitúcií, profesijných združení alebo vlády či miestnej správy. Ide o profesie lekárov, účtovníkov, architektov a pod.

Kontaktujte nás

Tel: 0850 211 478
(zvýhodnené číslo z územia SR)
+421 2 5263 0023
(volania zo zahraničia)

Konzultácie v ukrajinčine a ruštine
 Telegram/Signal:

+421 908 767 853 (voice calls only)

Email:

Otváracie hodiny

PON, UT, ŠTV: 9,00 - 12,00 a od 13,00 - 17,00
STR, PIA: ZATVORENÉ

Migračné informačné centrum IOM až do odvolania poskytuje svoje služby výlučne telefonicky a emailom. Osobné konzultácie sú poskytované len klientom, ktorí majú vopred dohodnuté konzultácie. 

ďalšie služby

Nachádzate sa tu: Home Podnikanie Základné informácie