MIGRAČNÉ INFORMAČNÉ CENTRUM IOM

Bezplatné poradenstvo a služby

Spolupráca s komunitami cudzincov

Koho hľadáme

V Migračnom informačnom centre hľadáme komunitných mediátorov - ľudí s nápadmi a snahou pomôcť cudzincom pri ich štarte na Slovensku prostredníctvom komunitných podujatí a propagáciou kultúrnej rozmanitosti.

Ozvite sa nám, ak:

  • chcete organizovať komunitné podujatia a pomôcť tak rozvíjať spoločenský a kultúrny život cudzincov na Slovensku,
  • máte priamy kontakt s cudzincami z krajín mimo EÚ,
  • máte záujem podporovať medzikultúrny dialóg, rozmanitosť a inklúziu.

Ak máte záujem o spoluprácu, pošlite nám prosím svoj životopis spolu s krátkym motivačným listom v angličtine alebo slovenčine na mic(at)iom.int.

Upozorňujeme, že nejde o ponuku zamestnania alebo dobrovoľnícky program. Ide o externú spoluprácu na základe zmluvy s IOM.

Od roku 2006 komunitní mediátori s podporou MIC IOM zorganizovali 195 multikultúrnych a komunitných informačných podujatí pre viac ako 14 300 ľudí.

Prostredníctvom týchto podujatí podporujeme spoločenský život cudzincov na Slovensku. Stretnutia prispievajú k zvyšovaniu povedomia o témach týkajúcich sa rozmanitosti a inklúzie.

Súčasťou týchto aktivít sú komunitné stretnutia Welcoming Slovakia a v minulom období verejné diskusné podujatia Aj my sme tu doma v regiónoch Slovenska. Podujatia Welcoming Slovakia sú zamerané na témy ako pobyt na Slovensku, rodina, zamestnanie, podnikanie, vzdelávanie alebo občianstvo. Stretnutia Aj my sme tu doma boli zamerané na medzikultúrny dialóg, networking a diskusiu o aktuálnych témach a výzvach.

 

 

Kontaktujte nás

Tel: 0850 211 478
(zvýhodnené číslo z územia SR)
+421 2 5263 0023
(volania zo zahraničia)

Konzultácie v ukrajinčine a ruštine
 Telegram/Signal:

+421 908 767 853 (voice calls only)

Email:

Otváracie hodiny

PON, UT, ŠTV: 9,00 - 12,00 a od 13,00 - 17,00
STR, PIA: ZATVORENÉ

Migračné informačné centrum IOM až do odvolania poskytuje svoje služby výlučne telefonicky a emailom. Osobné konzultácie sú poskytované len klientom, ktorí majú vopred dohodnuté konzultácie. 

ďalšie služby