MIGRAČNÉ INFORMAČNÉ CENTRUM IOM

Bezplatné poradenstvo a služby

Nachádzate sa tu: Home Sociálne veci Zdravotná starostlivosť Typy zdravotného poistenia

Typy zdravotného poistenia

Informácie v tejto časti sú určené občanom krajín mimo EÚ. Informácie o zdravotnom poistení občanov EÚ nájdete tu

Zdravotná starostlivosť, jej rozsah a kvalita sú do istej miery podmienené zdravotným poistením, preto mu na tomto mieste venujeme väčšiu pozornosť.

TYPY ZDRAVOTNÉHO POISTENIA

  • Povinné verejné zdravotné poistenie: na jeho základe má poistenec nárok na poskytovanie zdravotnej starostlivosti a služby podľa zákona o zdravotnom poistení. Informácie o tom, ktorý cudzinec je a ktorý nie je povinne zdravotne poistený na Slovensku nájdete tu.
  • Individuálne (komerčné) zdravotné poistenie: na jeho základe má poistenec nárok na zdravotnú starostlivosť v rozsahu, ktorý je určený v zmluve s poisťovňou. Individuálne zdravotné poistenie je poskytované podľa osobitných právnych predpisov (Občiansky zákonník). Môže ísť o ekvivalent povinného poistenia v rozsahu základnej zdravotnej starostlivosti (napr. pre cudzincov, ktorí nemajú nárok na účasť vo verejnom zdravotnom poistení), ďalej o poistenie doplnkové (za nadštandardnú zdravotnú starostlivosť), alebo o kombináciu oboch možností.

Kontaktujte nás

Tel: 0850 211 478
(zvýhodnené číslo z územia SR)
+421 2 5263 0023
(volania zo zahraničia)

Konzultácie v ukrajinčine a ruštine
 Telegram/Signal:

+421 908 767 853 (voice calls only)

Email:

Otváracie hodiny

PON, UT, ŠTV: 9,00 - 12,00 a od 13,00 - 17,00
STR, PIA: ZATVORENÉ

Migračné informačné centrum IOM až do odvolania poskytuje svoje služby výlučne telefonicky a emailom. Osobné konzultácie sú poskytované len klientom, ktorí majú vopred dohodnuté konzultácie. 

ďalšie služby

Nachádzate sa tu: Home Sociálne veci Zdravotná starostlivosť Typy zdravotného poistenia