MIGRAČNÉ INFORMAČNÉ CENTRUM IOM

Bezplatné poradenstvo a služby

Migračne informačné centrum (MIC) IOM bude počas sviatkov 1. a 8. mája zatvorené.

V tieto dni budú všetky infolinky MIC nedostupné.

Množstvo užitočných informácií nájdete v sekcii FAQ na našej webovej stránke.

Kontaktovať nás možete e-mailom na adrese .

Ďakujeme za pochopenie.

_______________________

The IOM Migration Information Centre (MIC) will be closed on public holidays 1 and 8 May.

All MIC hotlines will be unavailable on these days.

Check our FAQ section, where we have many useful pieces of information.

You can also contact us by email at .

Thank you for your understanding.

_______________________

Миграционный информационный центр (МИЦ) МОМ будет закрыт в праздничные дни 1 и 8 мая.

В эти дни все телефонные линии МИЦ будут недоступны.

Много полезной информации вы найдёте в разделе FAQ на нашем сайте.

Вы также можете связаться с нами по электронной почте: mic@iom.int.

Благодарим за понимание.

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ponúka školenie zamestnávateľom, ktorí majú záujem o presné, praktické a v praxi overené informácie o zamestnávaní občanov z krajín mimo EÚ na Slovensku.

Prihláste sa na najbližšie školenie v stredu 28.5.2025.

Školenie prebehne prezenčne v Bratislave pre skupinu maximálne 12 účastníkov. Odhadované trvanie je 6 hodín (vrátane hodinovej prestávky na obed).

Na školenie je možné sa prihlásiť TU.

Školenie je vhodné pre všetkých zamestnávateľov, ktorí zamestnávajú alebo plánujú zamestnávať občanov z krajín mimo EÚ (napr. odborníkov na HR alebo mobilitu, zamestnancov právnych oddelení, konateľov a pod). Školenie nie je určené pre sprostredkovateľov, relokačné agentúry, náborové agentúry a advokátske kancelárie.

Dozviete sa ako vybaviť prechodný pobyt na účel zamestnania a národné víza:

  • postup krok za krokom
  • lehoty a požiadavky na vybavenie dokladov,
  • najčastejšie chyby v praxi pri vybavovaní povolení,
  • tipy na ďalšie dôležité zdroje informácií

 Ďalšie témy, ktoré pokrývame:

  • ako na zamestnávanie cudzincov na iných typoch prechodných pobytov (štúdium, Slováci žijúci v zahraničí, zlúčenie rodiny), s trvalým pobytom, občanov Eú a ich rodinných príslušníkov,
  • aký má vplyv krízová situácia spôsobená vojnovým konfliktom na Ukrajine na zamestnávanie cudzincov,
  • ako zamestnávať občanov krajín mimo Eú v súlade s etickými štandardmi.

Súčasťou školenia bude modul otázok a odpovedí.

Picturedtfewa.jpg

Prihláste sa na najbližšie školenie v stredu 28.5.2025.

Školenie prebehne prezenčne v Bratislave pre skupinu maximálne 12 účastníkov. Odhadované trvanie je 6 hodín (vrátane hodinovej prestávky na obed)

Cena školenia pre jedného účastníka je 200 EUR.

91 % účastníkov je spokojných s užitočnosťou školenia a získali na ňom informácie, ktoré potrebovali.

„So školením som nadmieru spokojná, dostala som veľa doplňujúcich informácií a tiež sa mi páčilo riešenie prípadových štúdií.“

účastníčka školenia

 

Platobné a dodacie podmienky školení:

Informácie o prihláškach, poplatkoch, platbách a storno podmienkach školení IOM

 

O nás

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) od roku 2019 poskytla na Slovensku konzultácie 186 zamestnávateľom a vyškolila viac ako 150 rôznych zamestnávateľov v oblasti zamestnávania pracovníkov zo zahraničia.

Sme najväčším poskytovateľom právneho a pracovného poradenstva pre cudzincov – od roku 2006 sme poskytli služby viac ako 80 000 klientom.

 

Ak ste boli ovplyvnení nedostupnosťou voľných termínov v rezervačnom systéme na oddeleniach cudzineckej polície na Slovensku, nasledujúce možnosti a informácie vám môžu pomôcť vyriešiť alebo napraviť vašu situáciu.

  • Nová možnosť elektronických podaní: Od 15. decembra 2024, na základe legislatívnych zmien, je možné podať určité typy žiadostí aj elektronickou formou na základe platného dokladu o pobyte aktivovaného na elektronické použitie. Detaily nájdete v sekcii FAQ našej web stránky TU.
  • Alternatívny spôsob pre niektoré kategórie: Určité kategórie žiadateľov (napr. niektorí študenti, štipendisti, zamestnanci určitých zamestnávateľov) môžu získať termín na cudzineckej polícii alternatívnym spôsobom, ktorý môže byť rýchlejší. Podrobnosti nájdete v sekcii FAQ našej web stránky TU.
  • Žiadosť o výnimku: V odôvodnených prípadoch (napr. maloleté deti, seniori, zdravotné dôvody, končiaca platnosť dokladov) môžete skúsiť požiadať o výnimku na podanie žiadosti mimo rezervačného systému, zaslaním emailu príslušnému Riaditeľstvu hraničnej a cudzineckej polície. Riaditeľstvo môže, avšak nemusí, takúto výnimku udeliť. Detaily a kontakty nájdete TU.
  • Automatické predĺženie pobytu: Vzhľadom na pretrvávajúcu krízovú situáciu súvisiacu s vojnou na Ukrajine, ak platnosť vášho prechodného/trvalého pobytu alebo tolerovaného pobytu uplynie počas krízovej situácie, automaticky sa predlžuje až do uplynutie dvoch mesiacov od odvolania krízovej situácie. Váš pobyt na Slovensku teda zostáva platný a v krajine sa zdržiavate oprávnene. Toto neplatí, ak je žiadosť o obnovenie pobytu zamietnutá alebo ak je pobyt zrušený cudzineckou políciou.
  • Podanie žiadosti na ktoromkoľvek oddelení: Ak žiadate o pobyt na Slovensku po prvýkrát (prechodný pobyt alebo trvalý pobyt na päť rokov), ak žiadate o národné víza alebo tolerovaný pobyt (dočasné útočisko), môžete si rezervovať termín na ktoromkoľvek oddelení cudzineckej polície, bez ohľadu na miesto vášho pobytu. Detaily nájdete v sekcii FAQ našej web stránky TU.
  • Rezervačný systém v skratke: Všetky informácie o rezervačnom systéme, jeho pravidlách, možných problémoch a vašich možnostiach nájdete v sekcii FAQ našej web stránky TU. Migračné informačné centrum IOM nevie klientom poskytnúť podporu ohľadom rezervačného systému nad rámec informácií uvedených v našej FAQ sekcii.

Brožúra "Zamestnávanie cudzincov na Slovensku 2024" prináša komplexné informácie o podmienkach a možnostiach zamestnania pre cudzincov na Slovensku. Jej cieľom je pomôcť vám zorientovať sa v legislatíve, povinnostiach a právach, ktoré sa na vás vzťahujú pri hľadaní zamestnania a počas výkonu práce.

Právo študovať na vysokej škole na Slovensku majú občania SR, občania z krajín EÚ, ako aj cudzinci z krajín mimo EÚ. Pri prijímaní na štúdium platí zásada nediskriminácie a všetci uchádzači musia splniť rovnaké podmienky. 

Vysoké školy na Slovensku sa rozdeľujú na: 

  • verejné vysoké školy
  • štátne vysoké školy (vrátane vojenských, policajných a zdravotníckych)
  • súkromné
  • zahraničné vysoké školy

Rozdelenie a zoznam vysokých škôl nájdete TU.

Podmienky prijatia 

Základné podmienky prijatia na vysokú školu závisia od stupňa študijného programu: 

  • pre bakalárske štúdium je potrebné úplné stredné vzdelanie alebo úplné stredné odborné vzdelanie,
  • pre inžinierske, magisterské a doktorandské štúdium druhého stupňa je potrebné absolvovať študijný program prvého stupňa,
  • pre doktorandské štúdium tretieho stupňa je potrebné absolvovať program druhého stupňa. 

Doklad o ukončenom vzdelaní získanom v zahraničí, musí byť uznaný príslušnou slovenskou inštitúciou. Viac o uznávaní vzdelania zo zahraničia nájdete na stránke Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR

Samotné vysoké školy si stanovujú ďalšie podmienky prijatia, často sa jedná o prijímacie skúšky. 

Postup na prihlásenie sa na vysokú školu

  1. Výber vysokej školy (zoznam všetkých vysokých škôl je dostupný na webovej stránke Ministerstva školstva, vývoja, výskumu a mládeže SR. Prehľadný katalóg vysokých škôl nájdete aj na portáloch VysokeSkoly.sk a Portál VŠ.
  • V prípade, že sa neviete rozhodnúť, akú školu si vybrať, navštívte vysoké školy počas Dňa otvorených dverí (UK, STU, TUKE, VŠMU, EUBA, UNIZA, TRUNI, …)
  1. Prihláška
  • Na stránke vybranej školy nájdete informácie k vyplneniu prihlášky (napr. Univerzita Komenského: TU, TU a TU)
  • Prihlášku môžete vyplniť elektronicky (na stránke školy) alebo v tlačenej forme (Tlačivá na stiahnutie), pozrite si informácie na vybranej fakulte či sa vyžaduje prihláška len v tlačenej forme, len v elektronickej forme alebo v elektronickej a aj v tlačenej forme. Prihlášku v tlačenej forme vyplňte čitateľne veľkým tlačeným písmom. Údaje neprepisujte.
  • V prihláške sa vypisuje kód školy, ak ste študovali na Slovensku, kód – deväťmiestne identifikačné číslo Vašej školy nájdete TU.
  • Termíny podania prihlášky nájdete TU. Zadajte si školu, formu štúdia, fakultu.
  • Platba za prihlášku – pri podaní prihlášky sa platí poplatok, ktorý závisí od vybranej školy
  • Prílohy k prihláške – podľa požiadaviek príslušnej fakulty treba priložiť aj rôzne dokumenty (napríklad: lekárske potvrdenie, životopis, úradne overené diplomy a certifikáty)
  1. Užitočné stránky:

Poplatky za štúdium

Na verejných vysokých školách platia rovnaké podmienky úhrady školného pre slovenských občanov aj cudzincov. Denné štúdium v slovenskom jazyku je bezplatné pre občanov aj cudzincov, okrem špecifických prípadov stanovených zákonom (ako napríklad pri prekročení štandardnej dĺžky štúdia). 

Ak je študijný program v inom ako štátnom jazyku, študenti v dennej forme štúdia musia platiť školné za každý akademický rok, a to bez ohľadu na štátnu príslušnosť – platí pre občanov SR ako aj pre cudzincov. 

Súkromné vysoké školy si stanovujú vlastné poplatky a školné vo svojich interných predpisoch. 

Zdravotné poistenie

Študent s prechodným pobytom na účel štúdia by mal mať na Slovensku zdravotné poistenie pokrývajúce celý pobyt na území Slovenska. Ak nemáte nárok na verejné zdravotné poistenie, tak musíte byť poistený komerčne. Komerčné zdravotné poistenie ponúkajú napríklad Union, Maxima, Axa atď, ďalšie detaily a rozsah krytia nájdete na ich webstránkach.

Do systému povinného verejného zdravotného poistenia patria napr. tieto kategórie osôb:

  • zahraničný študent študujúci na Slovensku na základe medzinárodnej zmluvy;
  • žiak alebo študent, ktorý je Slovákom žijúcim v zahraničí a zároveň študuje na Slovensku;
  • nezaopatrené dieťa do dovŕšenia 18 roku veku s povolením na pobyt na území Slovenskej republiky, alebo ktorého pobyt na území Slovenskej republiky je oprávnený (v prípade dieťaťa narodeného na území SR rodičovi s udeleným pobytom od podania žiadosti o pobyt pre toto dieťa) a ktoré má verejne zdravotne poisteného na Slovensku aspoň jedného zákonného zástupcu alebo fyzickú osobu, ktorej bolo zverené do starostlivosti na základe rozhodnutia súdu;
  • zdržiava sa na území SR, je štipendistom v rámci programu vlády SR, programu realizovaného na základe medzinárodnej zmluvy, programu EÚ, alebo štipendijného programu Ministerstva školstva SR, a ak jej bolo štipendium priznané na dobu dlhšiu ako jeden mesiac.

Tieto osoby sú povinne verejne zdravotne poistené zo zákona „automaticky“, avšak musia si v jednej z troch zdravotných poisťovní (Všeobecná zdravotná poisťovňa, Union, Dôvera) podať prihlášku.

Na našej web stránke okrem iného nájdete tieto informácie:

Štipendiá SR

Informácie o vládnych štipendiách nájdete na stránke Vládne štipendiá SR pre zahraničných študentov, prihláška, požadované dokumenty.

Zistiť si či máte nárok na podanie štipendia môžete TU.

Národný štipendijný program ponúka štipendiá pre študentov študujúcich na slovenských školách a študentom zo zahraničia na pobyty na Slovensku. Národný štipendijný program Slovenskej republiky je určený na podporu mobilít študentov a doktorandov slovenských vysokých škôl, ako aj pre postdoktorandov a na podporu mobilít zahraničných študentov, doktorandov, vysokoškolských učiteľov, výskumných a umeleckých pracovníkov na pobyty na slovenských vysokých školách a výskumných organizáciách.

Informácie o tom, kto je oprávneným uchádzačom, nájdete TU.

Ďalší typ štipendia je pre talentovaných študentov zo slovenských stredných škôl, ktorí chcú študovať na Slovensku alebo pre talentovaných študentov zo zahraničia, ktorí chcú študovať na Slovensku 

Informácie o tomto type štipendia nájdete TU a TU

 

Informácie k štúdiu na vysokej škole na Slovensku nájdete aj v našej infokarte TU. 

Informácie o prechodnom pobyte za účelom štúdia nájdete TU a ďalšie užitočné informácie pre študentov s prechodným pobytom na Slovensku nájdete TU.

 

Migračné informačné centrum IOM nemá v kompetencii poskytovať klientom podporu ohľadom nedostupnosti termínov na cudzineckej polícii alebo technických problémov rezervačného systému.

Vzhľadom na zvyšujúci sa počet klientov, ktorí sa na nás obracajú s problémami týkajúcimi sa online rezervačného systému, majte prosím na vedomí, že Migračné informačné centrum IOM (MIC):

  • Nemôže pre klientov rezervovať/dohodnúť termíny na cudzineckej polícii.
  • Nemá vplyv na fungovanie rezervačného systému, ktorý je prevádzkovaný Ministerstvom vnútra SR.  
  • Pripravilo odpovede na najčastejšie kladené otázky týkajúce sa rezervačného systému v sekcii FAQ našej web stránky, kde nájdete dôležité informácie, užitočné tipy a riešenia možných problémov.
  • Nevie klientom poskytnúť odporúčania nad rámec informácií uvedených v sekcii FAQ našej web stránky.
 
Ďakujeme za pochopenie.

Ak žiadate o udelenie alebo obnovenie prechodného pobytu na účel zamestnania (tzv. jednotné povolenie) po 15. júli 2024, v čase podania vašej žiadosti už musí byť vydané súhlasné potvrdenie o možnosti obsadenia voľného pracovného miesta od úradu prácu.

Je potrebné dodržať tieto kroky:

  • KROK 1: Váš zamestnávateľ musí spravidla najprv nahlásiť voľné pracovné miesto. Detaily, lehoty a výnimky nájdete TU.
  • KROK 2: Váš zamestnávateľ musí potom požiadať o vydanie potvrdenia o možnosti obsadenia voľného pracovného miesta. Detaily nájdete TU a TU.
  • KROK 3: Úrad práce musí vydať súhlasné potvrdenie o možnosti obsadenia voľného pracovného miesta. Má na to 15 pracovných dní odo dňa doručenia úplnej žiadosti zamestnávateľa. Potvrdenie zašle elektronicky zamestnávateľovi a cudzineckej polícii/zastupiteľskému úradu SR.
  • KROK 4: Podáte žiadosť o udelenie alebo obnovenie prechodného pobytu na zamestnanie. Musíte tak urobiť do 90 dní od vydania potvrdenia. Pred tým, než pôjdete na cudzineckú políciu/zastupiteľský úrad SR si so zamestnávateľom overte, či obdržal súhlasné potvrdenie od úradu práce, prípadne si aj vyžiadajte jeho kópiu. Ak úrad práce nedoručil súhlasné potvrdenie cudzineckej polícii/zastupiteľskému úradu SR, vaša žiadosť nebude prijatá.
  • KROK 5: Po podaní úplnej žiadosti o udelenie prechodného pobytu na zamestnanie môžete začať pracovať.

Dôležité:

  • Vyššie uvedené neplatí pre absolventov slovenských stredných/vysokých škôl.
  • Aké dokumenty potrebujete pri žiadaní o udelenie alebo obnovenie prechodného pobytu na účel zamestnania nájdete v našej infokarte.
  • Všetky zmeny v pobyte a zamestnávaní cudzincov na Slovensku od 15.júly 2024 nájdete na našej web stránke TU.

 

Od 15. júla 2024 nastávajú v slovenských imigračných pravidlách viaceré zmeny. Hoci mnohé sa dotknú len vybraných skupín, niektoré ovplyvnia väčšinu cudzincov žijúcich alebo plánujúcich príchod na Slovensko.

Prečítajte si o najdôležitejších novinkách a pripravte sa na ne. V prípade, že vám čokoľvek nebude jasné, kontaktujte nás telefonicky alebo e-mailom.

 

Obsah článku

Modrá karta EÚ

Jednotné povolenie na pobyt a zamestnanie (prechodný pobyt na účel zamestnania)

Dočasné útočisko

Prechodný pobyt na účel štúdia

Prechodný pobyt na účel podnikania

Prechodný pobyt na účel zlúčenia rodiny

Všeobecné pravidlá o pobytoch 

Národné víza

Upozornenie – budúcoročná zmena

 

Modrá karta EÚ

Hlavným motívom aktuálnej zmeny je úprava podmienok na získanie Modrej karty EÚ, teda prechodného pobytu na účel vysokokvalifikovaného zamestnania. Znižuje sa výška vyžadovanej mzdy na 1,2-násobok priemernej mzdy v slovenskom hospodárstve, resp. pre osoby, ktoré absolvovali vysokoškolské štúdium v posledných troch rokoch, na úroveň priemernej mzdy a skracuje sa minimálna vyžadovaná dĺžka pracovnej zmluvy na šesť mesiacov. Riadiaci pracovníci a špecialisti v oblasti informačných a komunikačných technológií budú môcť vysokoškolské vzdelanie nahradiť dokladom o získaní vyšších odborných zručností a zamestnanci v regulovaných povolaniach budú musieť predložiť doklad o uznaní kvalifikácie.

Mení sa aj proces získania Modrej karty. Po nahlásení voľného pracovného miesta bude zamestnávateľ na úrade práce žiadať o potvrdenie o možnosti obsadenia voľného pracovného miesta, pričom úrad o jeho žiadosti rozhodne do 15 pracovných dní. Následne bude mať potenciálny zamestnanec 90 dní na podanie žiadosti o udelenie pobytu a v prípade, že ju podá úplnú, bude môcť hneď začať pracovať.

Novinkou je aj možnosť držiteľov Modrej karty podnikať či byť nezamestnaní po dobu šiestich mesiacov, ak mali Modrú kartu udelenú dlhšie ako dva roky.

[späť na obsah]


Jednotné povolenie na pobyt a zamestnanie (prechodný pobyt na účel zamestnania)

Zmeny v procese získavania pobytu nastávajú aj pri prechodnom pobyte na účel zamestnania. Aj v tomto prípade bude o potvrdenie o možnosti obsadenia voľného pracovného miesta žiadať zamestnávateľ, a to štandardne po uplynutí 20 pracovných dní po nahlásení voľného pracovného miesta. Úrad práce znovu rozhodne do 15 pracovných dní, kandidát bude mať 90 dní na podanie žiadosti o udelenie pobytu a bude môcť začať pracovať ihneď, ak ju podá úplnú. O žiadostiach bude cudzinecká polícia rozhodovať do 60 dní.

Držiteľom prechodného pobytu na účel zamestnania sa na 12 mesiacov znemožní zmena účelu pobytu na podnikanie.

[späť na obsah]

 

Dočasné útočisko

Všetci držitelia dočasného útočiska (napr. občania krajín, ktorí potrebovali národné vízum na podanie žiadosti o udelenie pobytu na cudzineckej polícií) budú môcť požiadať o udelenie prechodného alebo trvalého pobytu na cudzineckej polícii. Taktiež sa im umožní podnikať.

O žiadostiach o udelenie prechodného pobytu na účel zamestnania odídencov, ktorí už na rovnakej pozícii pracujú aspoň šesť mesiacov, sa bude rozhodovať bez posudzovania situácie na trhu práce.

[späť na obsah]

 

Prechodný pobyt na účel štúdia

Držitelia prechodného pobytu na účel štúdia nebudú môcť na cudzineckej polícii požiadať o zmenu účelu pobytu, ak úspešne neukončia svoje štúdium.

[späť na obsah]

 

Prechodný pobyt na účel podnikania

Štatutári obchodných spoločností, ktoré nedosiahnu požadovaný zisk a platnosť ich pobytu vyprší alebo ktorí oznámia jeho ukončenie, nebudú môcť požiadať o udelenie nového prechodného pobytu po dobu 12 mesiacov

Žiadatelia o obnovenie prechodného pobytu budú mať 20 dní na uhradenie dlhov na daniach, clách a odvodoch na zdravotné a sociálne poistenie.

[späť na obsah]

 

Prechodný pobyt na účel zlúčenia rodiny

O žiadostiach rodinných príslušníkov občanov OECD pracujúcich pre zahraničných investorov, pracovníkov významných zahraničných investorov, centrá podnikových služieb či technologických centier sa bude rozhodovať do 30 dní.

Do 30 dní sa bude rozhodovať aj o žiadostiach rodinných príslušníkov žiadateľov o Modré karty, ak žiadateľ o Modrú kartu a jeho rodinný príslušník podajú svoje žiadosti súčasne.

[späť na obsah]

 

Všeobecné pravidlá o pobytoch 

Na oddelení cudzineckej polície budú môcť žiadosti o pobyt podať aj držitelia schengenského víza na sezónne zamestnanie a osoby, ktorým bolo poskytnuté dočasné útočisko. V prípade podania úplnej žiadosti o pobyt sa budú žiadatelia môcť na Slovensku zdržiavať až do rozhodnutia o nej. Namiesto potvrdenia o zostatku na účte sa budú ako doklady o finančnom zabezpečení pobytu predkladať výpisy z účtu za posledné tri mesiace a čestné vyhlásenia budú môcť byť podpísané priamo na cudzineckej polícii bez potreby úradného overenia.

Všetky osoby s udeleným pobytom budú mať povinnosť ohlasovať cudzineckej polícii zdržiavanie sa mimo Slovenska dlhšie ako 180 dní nepretržite.

V prípade podania neúplnej žiadosti o obnovenie prechodného pobytu budú mať žiadatelia 30 dní na ich doplnenie. Túto lehotu bude môcť polícia predĺžiť o 15 dní. Ak žiadosť nebude doplnená, konanie bude zastavené bez možnosti odvolania.

Osobám, ktorých žiadosti o obnovenie prechodného pobytu budú zamietnuté sa nebude ďalej automaticky predlžovať platnosť pobytu v súvislosti s mimoriadnou situáciou.

Za vydanie dokladu  o pobyte a jeho doručenie sa bude vyberať spoločný poplatok vo výške 10 € (v prípade vydania do 30 dní), resp. 39  € (v prípade vydania do dvoch pracovných dní).

[späť na obsah]

 

Národné víza

Žiadosti o národné víza bude možné podávať len na inštitúciách príslušných podľa miesta pobytu žiadateľa. Okrem zastupiteľských úradov SR sa otvára možnosť podávania žiadostí aj u externých poskytovateľov služieb.

Víza na podanie žiadosti o pobyt na Slovensku budú obsahovať informáciu o type pobytu, o ktorý chce cudzinec požiadať a v prípade pobytu na účel zamestnania aj informáciu o zamestnávateľovi.

Nebude možné získať národné víza na podanie žiadosti o udelenie prechodného pobytu na účel podnikania.

[späť na obsah]

 

Upozornenie – budúcoročná zmena
Novela zákona zavádza aj povinnosť preukázať pri žiadosti o udelenie dlhodobého pobytu znalosť slovenčiny na úrovni A2. Toto pravidlo však nezačína tento rok, ale až od 15. júla 2025.

[späť na obsah]

Kontaktujte nás

Tel: 0850 211 478
(zvýhodnené číslo z územia SR)
+421 2 5263 0023
(volania zo zahraničia)

Konzultácie v ukrajinčine a ruštine
 Telegram/Signal:

+421 908 767 853 (voice calls only)

Email:

Otváracie hodiny

PON, UT, ŠTV: 9,00 - 12,00 a od 13,00 - 17,00
STR, PIA: ZATVORENÉ

Migračné informačné centrum IOM až do odvolania poskytuje svoje služby výlučne telefonicky a emailom. Osobné konzultácie sú poskytované len klientom, ktorí majú vopred dohodnuté konzultácie. 

ďalšie služby